اموزش رنگ مو

رنگ کردن مو یکی از تخصصی ترین رشته در صنعت زیبایی میباشپ که داشتن تجربه و دانش بروز برای هر گونه خدمات در آن الزامیست.خانم هایی که موهای خود را رنگ می کنند می دانند که گاهی با تغییر یک درجه رنگ در  موهایی خود امکان بزرگ ترین تغییر را در چهره و استایل خود ایجاد کنند.مخصوصا برای افراد مسن که دارای سفیدی بالای 4.درصد دارند.البته لازم بذکر است که بدانید قبل از انجام هر گونه خدماتی چه رنگ مویی به شما می آید؟

رنگ موی مناسب پوست های گرم

بهترین انتخاب برای شما که پوستی گرم دارید بین تونالیته های بلوند تیره و قهوه ای تیره یا بلوند متوسط و رنگ موی مشکی می باشد.

بلوند عسلی، کاراملی و قهوه ای مایل به طلایی هم برای تمام افرادی که پوستی سبزه دارن، مناسب میباشد.

 

رنگ موی مناسب پوست های سرد:

اگه رنگ پوستی سرد دارین، دنبال رنگ های خاکستری یا سایه های خنثی باشین، این رنگ ها فاقد تن قرمز یا طلایی هستن و کنتراستی با پوست شما ایجاد می کنن.

 

در این روز ها که حسابی هزینه زندگی رو به بالا میباشد بسیاری از خانم ها خدمات زیبایی موی خود را در منزل انجام می دهند که نیازمند رعایت نکاتی میباشد از جمله کوتاه کردن موهای آسیب دیده.شناخت درجه بندی مو .تایم مکث برای انواع رنگ ها.توجه به شماره اکسیدان.استفاده از ظرف غیر فلزی.آبکشی تمیز موها.شستن چند ساعت مو قبل از انجام خدمات .

رنگ ها به سه دسته تقسیم می شوند:

رنگ های اولیه: شامل رنگ های اصلی زرد,قرمز و آبی می شوند.

رنگ های ثانویه: شامل رنگ های سبز,نارنجی و بنفش می شوند.

رنگ های ثلاثه: شامل رنگ های زرد-نارنجی, قرمز-نارنجی, قرمز-بنفش, آبی-بنفش, آبی-سبز, زرد-سبز می شوند.

 

تقسیم بندی رنگ ها براساس سرد و گرم بودن

رنگ های سرد دارای ترکیب سبز و آبی میباشند بطور مثال رنگ بنفش که از ترکیب قرمز و آبی میباشد و چو ن از ساختار آبی در آن بکار رفته است پس رنگ سرد است

 

رنگ های گرم  دارای ترکیب  نارنجی و زرد میباشد

رنگ های خنثی   دارای ترکیب رنگ سیاه و سفید میباشد.

جالب است بدانید که رنگ سیاه و سفید چطور ساخته شدند؟

رنگ سفید زمانی ساخته می شود که تمام پیگمنت ها و رنگدانه ها را حذف کنیم و وقتی هیچ پیگمنت و رنگدانه ای نباشد ما به رنگ سفید می رسیم.

رنگ سیاه زمانی ساخته می شود که کاملا برعکس سفید تمام پیگمنت ها و رنگدانه های اصلی را باهم به یک اندازه ترکیب نماییم و اینجاست که به رنگ مشکی می رسیم.

 

دسته بندی رنگ موها براساس طیف رنگی:

رنگ موها به چندین سری براساس طیف رنگ تقسیم بندی می شوند که هر سری رنگ با یک حرف لاتین بر روی کاتالوگ و بسته بندی رنگ مو مشخص می گردد.

حرف N: رنگ مو سری طبیعی   حرف M: رنگ مو سری زیتونی   حرف ASH: رنگ مو سری خاکستری  حرف B: رنگ مو بژ-قهوه ای مایل به زرد و خاکستری  

حرف R:رنگ مو قرمز-بلوطی     حرف G: رنگ مو سری طلایی     حرف RF: رنگ مو قرمز آتشین         حرف V: رنگ مو بنفش یا شرابی    حرفW: رنگ مو گرم برزیلی یا موکا

حرف K: رنگ مو مسی          حرف BL: رنگ مو بلوند روشن ویژه

 

  • واریاسیون آبی: خاصیت ضد نارنجی دارد و با رنگ های گروه N قابل ترکیب است.واریاسیون آبی قوی ترین نوع واریاسیون محسوب می شود.
  • واریاسیون دودی: خاصیت ضد زردی و ضد نارنجی دارند و همچنین تن دودی یا سیلور رنگ را شدت می دهد.
  • واریاسیون نقره ای: خاصیت ضد زردی دارد و همچنین تن دودی یا سیلور رنگ را شدت می دهد. ضعیف ترین نوع واریاسیون می باشد. برای ایجاد رنگ نقره ای بر روی موی دکلره از واریاسیون نقره ای استفاده می شود.
  • واریاسیون بنفش: خاصیت ضد زردی دارد و با گروه رنگ های دودی و خاکستری قابل ترکیب می باشد.در رنگ موهایی مثل مسی ,شرابی ,فندقی و ماهاگونی از واریاسیون بنفش برای شدت دادن به این رنگ ها استفاده می شود.
  • واریاسون طلایی:تن طلایی رنگ را شدت می دهد و در همه رنگ ها قابل ترکیب شدن است.
  • واریاسیون سبز: خاصیت ضد قرمزی دارد و با گروه رنگ های زیتونی قابل ترکیب است.برای رنگ هایی که تناژ قرمز دارند از واریاسون سبز استفاده نکنید.

اکسیدان 3درصد

ضعیف ترین نوع اکسیدان میباشد  و در رنگساژ رنگ های هایلایت و… بسیار کاربرد دارد.و نام های دیگر ان 10 ولوم و 0.5 میباشد.

 

اکسیدان 6درصد

بهترین نوع برای پوشش مو  و یکنواخت کردن مو و پوشش تار های سفید بسیار پر کاربرد است  و با نام های 20ولوم و 1 میباشد.

اکسیدان 9 درصد

قابلیت روشن کنندگی متوسط و یکی از اکسیدان های پر طرفدار برای دکلره به شمار می رود و نام های دیگر آن 30ولوم و2 میباشد.

 

 

آیا موهایم بعد از دکلره آسیب می بیند؟

بسیاری از خانم ها موهایشان پس از دکلره کردن دچار آسیب‌های شدید یا به اصطلاح سوختگی می‌شود. وز شدن و خشک شدن موها به دلیل این است که مواد دکلره بافت مو را باز می‌کند تا عملیات اکسیداسون (جدا شدن رنگدانه‌های ملانین از مو) انجام شود. اکیدا توصیه می‌کنیم که اگر تخصص و مهارت کافی برای دکلره را ندارید، هرگز این کار را در منزل انجام ندهید. پیشنهاد می‌کنیم حتما قبل از اقدام به دکلره تست حساسیت انجام دهید. برای این کار از آرایشگر خود بخواهید حتما ابتدا روی قسمتی از موها این کار را انجام دهد. اگر با عوارضی همچون قرمزی، خارش پوست و در حالت شدید‌تر پوست سر متورم مواجه شدید، حتما از انجام این کار صرف نظر کنید.یکی از راهکارهای موثر در جلوگیری از آسیب‌های دکلره کردن، استفاده از موادی به نام اولاپلکس است.

 

 

چرا موهای سفید رنگ نمی‌گیرند؟

خانم‌هایی که به دلیل کهولت سن یا ریشه‌های ژنتیکی و ارثی موهای سفید دارند، از این که هنگام رنگ کردن موهای سفیدشان رنگ نمی‌گیرد گله مندند. موهای سفید به دلیل خروج رنگدانه از بافت مو، به راحتی موهای معمولی رنگ جذب نمی‌کنند. برای خلاصی از این مشکل باید قبل از اقدام به رنگ کردن کل موها، از عملیات مردانساژ شروع کنید.

 

 

 

 

 

 

پربحث‌ترین‌های دیواین بیوتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

فيسبوک اینستاگرام یوتیوب پینترست